Profesjonalny monitoring domu z kamerą Air Live IP OD-325HD

Bezpieczeństwo własnego domu to dla wielu priorytet. Ochrona przed uszkodzeniem mienia, nieproszonymi gośćmi to coś, na co zwraca się obecnie coraz większa uwagę. Dlatego tak dużym powodzeniem w domach i na posesjach cieszą się profesjonalne systemy monitoringu. Aby można było zapewnić przestrzeni całkowite bezpieczeństwo, dodatkowo są one łączone z systemami alarmowymi. Zarówno wnętrze, jak i posesja dookoła budynku są wtedy odpowiednio chronione przed kradzieżami, włamaniami, zniszczeniem własności.

Kamera to podstawa
Przy tworzeniu specjalistycznych systemów monitoringu podstawą jest zawsze właściwa kamera, która będzie w stanie dostrzec i zarejestrować, a następnie przesłać obraz. Przez lata stosowano zwykłe systemy monitoringowe CCTV, które nie dawały jednak tak wysokiej szczegółowości obrazu i tym samym nie zawsze pozwalały na jednoznaczną identyfikację sprawców. Dzisiaj ma się jednak alternatywę, a mianowicie systemy monitoringu IP, które budowane są z wykorzystaniem kamer megapikselowych. Jednym z rekomendowanych urządzeń w tej dziedzinie jest model kamery Air Live IP OD-325HD.

Charakterystyka IP OD-325HD Air Live
Dzięki tej kamerze sieciowej, która posiada aż 1.3 megapiksela i daje efektywną rozdzielczość w rozmiarze 1280 x 1024 pikseli, czyli w standardzie HD, zapomni się o problemach związanych z niewyraźnym obrazem. W ten sposób, gdy dodatkowo dołączy się zoom, możliwe jest przeczytanie rejestracji samochodów albo rozpoznanie twarzy niezamaskowanych osób nawet z daleka, co znacznie poprawia skuteczność działania systemu monitoringowego.

Kamera IP OD-325HD przeznaczona jest do stosowania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, ponieważ posiada najwyższą klasę szczelności IP66 zapewniająca wodoszczelność. Dodatkowo też wyposażono ją w dwa wskaźniki LED oraz w 24 mocne diody LED na podczerwień i w mechaniczny filtr podczerwieni zapewniający zasięg aż do 25 metrów. W ten sposób kamera jest w stanie automatycznie wyzwalać nagrywanie po detekcji ruchu. Dużym plusem jest też możliwość zasilania przez skrętkę w standardzie PoE, dzięki czemu nie trzeba umieszczać kamery dokładnie w miejscu, gdzie występuje źródło zasilania.

Co jeszcze? Warto wspomnieć między innymi o wysokowydajnym standardzie kompresji H.264, dzięki któremu można plik o objętości 1 MB zmniejszyć do nawet 10KB, więc wspomaga to efektywność pracy kamery oraz nie powoduje produkcji nadmiernej wielkości plików.

Szukasz profesjonalnej kamery do monitoringu domu? Wybierz AirLive OD-325HD, urządzenie dostępne jest w sklepie internetowym NAPAD.PL – oferujemy atrakcyjne RABATY CENOWE dla firm i instalatorów!

Najlepsze ceny w NAPAD.PL!

Leave a Comment