Niezawodność przy sieciach monitoringu – switch PoE-FSH2442G AirLive

Żeby sieć monitoringu mogła działać bez problemu, wówczas trzeba nie tylko zatroszczyć się o kupno specjalnych kamer IP lub megapikselowych. Trzeba też zaopatrzyć się w komputery oraz oprogramowanie, a dodatkowo w switche oraz routery. Jeśli szuka się switcha, zawsze trzeba stawiać na niezawodność oraz na jak największą funkcjonalność – tą może zapewnić model PoE-FSH2442G marki AirLive, która specjalizuje się też w produkcji kamer cyfrowych do monitoringu.

Dlaczego warto wybrać switch PoE-FSH2442G AirLive? To urządzenie, które posiada 28 portów oraz porty 4xRJ-45 (10/100/1000Mbps, Auto MDI/MDX). Wszystko to w niedużej obudowie typu rack, więc można urządzenie umieścić na półkach serwerowych. Switch obsługuje PoE, więc może zasilać dzięki temu inne urządzenia zgodne z tym standardem, czyli telefony IP lub właśnie kamery IP. W systemie monitoringu będzie to zatem niezastąpione urządzenie, z którym będzie można bez problemu przesyłać oraz odbierać sygnały z różnych sprzętów.

Warto też zaznaczyć, że opisywany model pozwala na zarządzenie nim przez przeglądarkę. Dołączone jest do niego specjalne oprogramowanie, które pozwala na poszukiwanie switchy w sieci, a także na zmianę ich adresów IP, zmianę haseł oraz dokonywanie aktualizacji. Wszystko dokonywane jest szybko i wygodnie, ponieważ dostęp gwarantuje interfejs graficzny. Zatem jeśli szuka się wydajnego switcha, który będzie działał niezawodnie, wówczas ten model będzie strzałem w dziesiątkę – AirLive w tym przypadku spisało się naprawdę bardzo dobrze.

Leave a Comment