Domofony i wideodomofony MATIBUS

Jeden z najważniejszych funkcji jakie spełnia w naszym życiu dom – zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa osobom, które go zamieszkują. Zatem naturalnym jest, że systemy alarmowe oraz zabezpieczenia przeznaczone do ochrony domów i posesji stają się coraz bardziej popularne – a w przypadku domofonów i wideodomofonów stają się standardem. Każdy nowo powstały dom i każde nowo wybudowane osiedle wyposażane są w urządzenia domofonowe a nawet wideodomofonowe, umożliwiające kontrolę i wygodę obsługiwania drzwi i bram wejściowych. Poznajmy zatem zalety zastosowania systemu domofonowego/wideodomofonowego Matibus firmy Urmet.

Domofony cyfrowe/wideodomofon Matibus – nowoczesny Urmet

panel domofonu matibus urmetMarka Urmet to bardzo znany i ceniony producent cyfrowych systemów nadających się do zbudowania systemów domofonowych i wideodomofonowych w zależności od potrzeb i wymagań klienta docelowego. Jednak to właśnie bardzo duża uniwersalność jaka drzemie w technologii Urmet‚a sprawia, że wiele dużych firm i deweloperów wybierają je do celów realizacji łączności lokatorskiej.

Domofony Matibus to system, który został wyposażony w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu bardzo dobrze nadaje się do realizacji zadań jako podstawa do instalacji domofonowych (głosowych) oraz wideodomofonowych (głos i dźwięk). Dzięki temu MATIBUS znajduje zastosowanie we wszelkiego rodzaju obiektach mieszkaniowych i usługowych. Szerokie spektrum funkcji jakie oferuje oraz praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy sprawiają, że system MATIBUS spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Tym samym nadaje się świetnie dla typowych jednorodzinnych zastosowań.

Panele cyfrowe Urmet

panel klawiatura urmetPanele cyfrowe stosowane w dwóch systemach: domofony MATIBUS oraz domofony MATIBUS SE występują w dwóch podstawowych wariantach, wersji domofonowej oraz videodomofonowej. Wykonane są one z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub z anodowanego aluminium. Do tego projektant zapewnił możliwość zamontowania urządzenia zarówno w sposób natynkowy oraz podtynkowy. Panele umożliwiają wywołanie użytkownika (unifonu końcowego) poprzez prowadzenie cyfrowego kodu, a ponadto umozliwiają autoryzację wejścia i otwarcie zamka elektromagnetycznego po wpisaniu kodu cyfrowego lub alternatywnie za pomocą „pastylki” – czyli cyfrowego klucza DALLAS. Panele mają zaimplementowaną bardzo pożyteczną funkcję sygnalizacji niezamkniętych drzwi.

Panele cyfrowe Urmet ze stali nierdzewnej – wandaloodporne

Panele ze stali nierdzewnej są odporne zarówno na akty wandalizmu, jak i wpływ warunków atmosferycznych. Ich stylistyka oparta jest na bardzo znanym i popularnym modelu panela przyciskowego o nazwie MIWUS. Zastosowana klawiatura wykonana jest również z metalu, a jej przyciski są dodatkowo podświetlane. Panel wyposażony jest w 4-cyfrowy wyświetlacz typu LED. Charakterystyczną cechą tej wersji paneli są ich niewielkie rozmiary. Dzięki niedużej grubości paneli (23 mm) panel zachowuje duża estetykę również przy montażu natynkowym, do którego w standardzie jest przystosowany. Montaż podtynkowy odbywa się przy wykorzystaniu dedykowanych ramek podtynkowych.

Panele cyfrowe z anodowanego aluminium – linia stylistyczna „Sinthesi”

matibus wandaloodporny domofonWykonanie z anodowanego aluminium skutecznie zabezpiecza panel przed wpływem warunków
atmosferycznych zachowując przy tym jego niezwykle estetyczny i niepowtarzalny wygląd.
Wykorzystaną linię stylistyczną SINTHESI charakteryzuje łatwość rozbudowy do wersji video domofonowej
poprzez dodanie modułu kamery. Podstawowy moduł w tym wykonaniu wyposażony jest w podświetloną klawiaturę numeryczną oraz 4-cyfrowy wyświetlacz LED. Rodzaju montażu panela jest uzależniony od wyboru obudowy, która występuje zarówno w wersji podtynkowej, jak i natynkowej. Funkcjonalność oraz możliwości wykorzystania wersji SINTHESI są identyczne jak w wersji ze stali nierdzewnej.

Unifony i videomonitory w systemie MATIBUS SE

Wszystkie unifony i videomonitory są wykonane z wysokiej jakości tworzywa ABS. W ofercie jest kilka linii stylistycznych, dających użytkownikowi możliwość wyboru odbiornika dostosowanego do jego potrzeb. Wszystkie unifony umożliwiają prowadzenie rozmowy oraz otwarcie drzwi. Videomonitory dają dodatkowo możliwość obserwacji osoby znajdującej się przed wejściem do budynku.

 wideodomofon urmetSystem videodomofonowy MATIBUS SE dostępny jest w wersji monochromatycznej i kolorowej. Videmonitory oferowane są w dwóch modelach WINFLAT/WINSPOT (mod.1202/1855) oraz ATLANTICO (mod.1702). Wszystkie videomonitory, oprócz przycisku otwarcia drzwi, wyposażone są w 2 dodatkowe przyciski funkcyjne, które mogą być wykorzystywane do: otwierania bramy automatycznej, wywołania centrali portierskiej lub podglądu wizji. Każdy videomonitor posiada regulację jasności i kontrastu obrazu oraz możliwość zmiany głośności sygnału wywołania.

Artykuł na podstawie: Folder reklamowy URMER MIWI

Leave a Comment