Czujnik magnetyczny nawierzchniowy B1 Satel

Czujnik magnetyczny B1 to popularne urządzenie wykorzystywane w systemach alarmowych. Dzięki niemu będzie można stworzyć funkcjonalną instalację, która będzie informowała o manipulacjach dokonywanych w ramach bram, okien czy drzwi. Marka Satel, która odpowiedzialna jest za wyprodukowanie tej czujki, posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli tego rodzaju urządzeń, więc można dobrać zawsze coś ciekawego do swoich potrzeb. Dodatkowo warto wskazać na kuszące ceny, ponieważ za jedną czujkę zapłaci się tylko około 8 złotych.

Parametry techniczne
Marka Satel w przypadku czujnika magnetycznego B 1 zastosowała kontaktron nawierzchniowy. Odległość zamknięcia styków kontaktronu wynosi dokładnie 24 mm, natomiast odległość otwarcia styków kontaktronu to 29 mm. Czujka posiada wprowadzone przewody, ale jeśli potrzebne są modele bez nich, wtedy także można się w nie zaopatrzyć, są one w ofercie marki Satel. Maksymalne obciążenie styku w modelu B 2 to 12V DC / 0.5A. Wszystko to powoduje, że czujka będzie doskonale sprawdzała się w ramach instalacji alarmowych i będzie działała niezawodnie.

Dobra trwałość
Tak samo jak inne czujki marki Satel, także i ta została wyposażona w specjalną obudowę. Jest ona wykonana z poliwęglanu i jest hermetyczna. W tym przypadku zastosowano kolor biały, ale Satel oferuje też czujniki magnetyczne w innych kolorach, więc można dobrać je do konkretnego zastosowania. Dobra wytrzymałość obudowy sprawia, że będzie można zastosować to niewielkie urządzenie zabezpieczające w bramach garażowych, wjazdowych, a także innych bramach, drzwiach i oknach, które narażone są na uszkodzenia mechaniczne.

Leave a Comment