Bezprzewodowy system alarmowy SATEL

Bezprzewodowy system alarmowy idealnie nadaje się do montażu w domku letniskowym. Zabezpieczenie domku zostało oparte na module alarmowym MICRA. System ten jest bardzo prosty w codziennej obsłudze. Do włączania i wyłączania czuwania można użyć pilotów, podobnie jak w przypadku alarmu samochodowego. Chcąc skorzystać z funkcji włączania i wyłączania czuwania za pomocą hasła, można uzupełnić system o bezprzewodową klawiaturę, która powinna być zainstalowana w pobliżu drzwi wejściowych. System alarmowy oparty o moduł MICRA może wykorzystać tradycyjne czujki przewodowe, jak też dedykowane czujki nie wymagające układania kabli: czujki ruchu oraz magnetyczne czujki otwarcia drzwi i okien. Warto również wspomnieć o dodatkowych czujkach bezprzewodowych mogących poszerzyć zakres wykrywanych zagrożeń. Czujka zalania może poinformować o wykryciu wycieku wody, a pożarowa czujka dymu i ciepła zareaguje na nawet niewielką ilość dymu w chronionym pomieszczeniu.

Argumentem przemawiającym za wyborem modułu MICRA w kwestii rozwiązania zabezpieczenia domku letniskowego jest zintegrowany z nią komunikator GSM/GPRS. Umożliwia on nie tylko przesyłanie informacji o włamaniu do firmy zajmującej się ochroną, ale pozwala także zrealizować powiadamianie SMS do czterech różnych osób. Dodatkową zaletą jest możliwość zrealizowania weryfikacji audio, czyli zdalnego podsłuchania tego co się dzieje w chronionym obiekcie za pomocą dołączanego do modułu zewnętrznego mikrofonu. Przydatna może się okazać także funckja zdalnej obsługi za pomocą SMS. Wystarczy wysłać odpowiednią wiadomość, aby włączyć lub wyłączyć czuwanie systemu nawet, gdy znajduje się on setki kilometrów dalej.

Bezprzewodowy system alarmowy MICRA firmy SATEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykładowy bezprzewodowy system alarmowy oparty na module alarmowym MICRA

Aplikacja MICRA CONTROL pozwala na zdalne sterowanie modułem alarmowym MICRA za pomocą wiadomości SMS.Oprogramowanie dostępne jest dla urządzeń mobilnych z systemem Google Android.

Potrzebujesz pomocy? Chciałbyś rozbudować przykładową konfigurację? Skontaktuj się z działem handlowym sklepu internetowego NAPAD.PL – Oferujemy atrakcyjne RABATY CENOWE!

One Comment

  1. zalanie wodą pisze:

    System kontroli wycieku wody Posejdon służy do wczesnego
    wykrywania i lokalizacji nieszczelności w systemie
    domów, mieszkań i instalacji przemysłowych. System blokuje
    przepływ wody, aby wyeliminować przyczyny nieszczelności i informuje o tym wypadku.

Leave a Comment